Jesteś tutaj: Home

PiS z koalicjantami chce pokazać, że obóz jest zjednoczony

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 27 czerwiec 2023 13:33

W sobotę pod kopalnią Turów przy granicy z Czechami odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości na której obok Jarosława Kaczyńskiego przemawiali Zbigniew Ziobro oraz Adam Bielan. Miało to pokazać, że obóz Zjednoczonej Prawicy jest zjednoczony, choć jeszcze niedawno widoczne były publiczne utarczki. Również w okręgu bydgoskim PiS próbuje budować taki przekaz.


Na poniedziałkowej konferencji prasowej widzieliśmy jak posłowie PiS Tomasz Latos (jednocześnie przewodniczący struktur w okręgu bydgoskim) oraz Piotr Król pozują z podanymi sobie rękoma z Ireneuszem Stachowiakiem przewodniczącym wojewódzkich struktur Suwerennej Polski Ziobry oraz Andrzejem Walkowiakiem z Republikanów.

 

- Liderzy Zjednoczonej Prawicy byli wszyscy razem, a po drugie mówili zgodnie jednym głosem, a to jest jedna z gwarancji naszej wiarygodności – podkreśla poseł Piotr Król.

 

Wybór Turowa na konwencję miał pokazać, że rząd nie ugina się pod oczekiwaniami Brukseli, do których nawiązał na tej konferencji prasowej Stachowiak - Intensywnie atakowani przez Parlament Europejski, przez Komisję Europejską, które stały się ciałami upolitycznionymi, w dużej mierze zależne od polityki niemieckiej i też przed tym chcemy Polaków bronić.

 

Poseł Tomasz Latos również dodał coś od siebie - W sytuacji, kiedy na nowo pojawia się zagrożenie energetyczne, że być może – tak jak mówili zresztą liderzy opozycji, należałoby zamknąć kopalnie i elektrownię, nie patrząc na 60 tys. miejsc pracy, nie patrząc na to, że jest to blisko 10% naszych zasobów energetycznych.

 

Z kolei były poseł Andrzej Walkowiak skupiał się na przypomnieniu jak było kilka lat temu, gdy rządziła PO i PSL - Jeszcze 10 lat temu w każdym wiejskim sklepie był zeszyt na zapisy, bo ludziom nie starczała od 1 do 1.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica