Jesteś tutaj: Home

Kłopotek z wyróżnieniem ,,Polityki”, Olszewski bliski

Napisane przez  Redakcja / Polityka Opublikowano w Regionalne piątek, 27 wrzesień 2013 00:21

W połowie sejmowej kadencji tygodnik Polityka opublikował 16 ranking posłów. Wyróżniony został w nim poseł PSL z naszego regionu Eugeniusz Kłopotek, chodź sam zainteresowany raczej z tego faktu nie jest zainteresowany, gdyż dostał żółtą kartkę. Na liście najlepszych posłów niestety nie znalazł się nikt związany z bydgoskim okręgiem.

Ranking opracowano na podstawie głosowania jakie przeprowadzono wśród dziennikarzy pracujących w Sejmie.

 

Mistrz wystąpień kuluarowych, przeważnie o zrywaniu koalicji, który „zdecydowanie więcej mówi, niż robi”. Najwyraźniej Koleżankom i Kolegom biorącym udział w naszym rankingu radykalne wypowiedzi posła już się znudziły i nie traktują ich poważnie. Warto wyciągnąć z tego wnioski – czytamy o Eugeniuszu Kłopotku w podsumowaniu rankingu.

 

Bliski otrzymania żółtej kartki był także poseł PO Paweł Olszewski.

 

Najlepsi posłowie zdaniem Polityki:

Dariusz Rosati PO, Krzysztof Kwiatkowski PO, Małgorzata Kidawa-Błońska PO, Andrzej Duda PiS, Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska SLD, Przemysław Wipler, Leszek Miller SLD, Franciszek Stefaniuk PSL, Andrzej Rozenek RP, Andrzej Dera SP.

 

Żółte kartki:

Krystyna Pawłowicz PiS, Joanna Kluzik-Rostkowska PO, Armand Ryfiński RP, Stanisław Pięta PiS, Eugeniusz Kłopotek PSL.

 

Zdajemy sobie sprawę z pewnego subiektywizmu ocen, ale wydaje się, że subiektywna ocena Koleżanek i Kolegów dziennikarzy też jest wartością rankingu. Poseł nie pracuje w społecznej próżni, musi docierać do wyborców, a pośrednikiem najczęściej jest właśnie świat mediów. To, jak media widzą poselską aktywność, jest więc ważną wskazówką dla parlamentarzystów. I cieszymy się, że w materiałach informacyjnych posłów i kandydatów na posłów miejsca w rankingach POLITYKI są przywoływane, są wyznacznikiem sukcesu, czymś, czym warto się pochwalić – pisze o swoim rankingu Polityka. 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: