Jesteś tutaj: Home

Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu będzie bazą Wydziału Medycznego Politechniki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 13 czerwiec 2023 12:32
Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu będzie bazą Wydziału Medycznego Politechniki Fot: Ryszard Wszołek / PBŚ

W poniedziałek 12 czerwca Politechnika Bydgoska zawarła z dyrekcją świeckiego szpitala o współpracy w tworzeniu Wydziału Medycznego. Będzie to kolejny szpital z regionu zaangażowany w tworzenie nowego kierunku. Prorektor zapowiada, że toczą się rozmowy z kolejnymi placówkami.

 

Najważniejszą bazę kliniczną dla Politechniki Bydgoskiej miałby tworzyć Szpital Miejski, na którego całkowite przekazanie uczelni wyraziła już wstępną zgodę Rada Miasta. Tym szpitalem Politechnika Bydgoska miałaby w niedalekiej przyszłości w pełni zarządzać (obecnie podlega on prezydentowi Bydgoszczy). Wcześniej zawarto porozumienie o planowanej współpracy z bydgoskim Szpitalem MSWiA przy ulicy Markwarta. Teraz podobne porozumienie zawarto z Wojewódzkim Szpitalem dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu.

 

- Cieszymy się ze współpracy. Wracamy do tradycji lat 80. Wówczas w naszym szpitalu wiedzę i doświadczenie zdobywali przyszli psychiatrzy. Po kilkudziesięciu latach przerwy, kadra medyczna ponownie będzie kształcić się w szpitalu w Świeciu – mówi Dariusz Rutkowski, Dyrektor Naczelny Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych Świeciu.

 

- Trwają rozmowy z kolejnymi lecznicami. Kończymy także kompletowanie kadry medycznej, która tworzyć będzie nowy wydział – mówi dr hab. inż. Szymon Różański, prof. PBŚ, prorektor ds. rozwoju.

 

Politechnika Bydgoska chciałaby rozpocząć kształcenie na kierunku lekarskim w drugiej połowie 2024 roku.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica