Jesteś tutaj: Home

Ulica Mostowa całkowicie zniknie dla ruchu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 12 czerwiec 2023 12:45

Wkrótce – mowa nawet o kilku dniach – dla ruchu samochodowego zostanie zamknięta ulica Mostowa na kluczowym odcinku, zdarzało się, iż była ona już wyłączana czasowo chociażby na czas jarmarku. Zmiany te będą oddziaływać na inne części starówki.

 

O tym, że się należało spodziewać tej decyzji świadczyły wypowiedzi prezydenta z przeszłości. Intencja jest taka, aby Mostowa była jeszcze bardziej wykorzystywana na wydarzenia typu jarmarki, co się kłóci już z ruchem samochodowym. Póki co będzie dostępny dla ruchu odcinek Mostowej przy Placu Teatralnym, który stanie się drogą dwukierunkową (w praktyce ślepą ulicą z kilkoma miejscami parkingowymi) bowiem samochody nie będą mogły jeździć już po Moście Staromiejskim. Jednocześnie z ruchu wyłączony będzie odcinek ulicy Grodzkiej przy spichrzach, którym póki co jeszcze można dojechać do Mostu Staromiejskiego.

 

Centrum w rewitalizacji

Od kilku tygodni wykonawca przejął centralną część Placu Kościelekich, który przejdzie rewitalizację. Na tym jednak nie koniec, bowiem przy wsparciu rządowym szereg ulic w obrębie starówki przejdzie przebudowę. Są to ulice: Grodzka, Podwale, Pod Blankami, Jana Kazimierza, Przyczenie, Zaułek oraz Malczewskiego.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica