Jesteś tutaj: Home

Amerykańscy snajperzy szkolili w regionie Wojska Obrony Terytorialne

Napisane przez  Redakcja / Materiały WOT Opublikowano w Regionalne sobota, 10 czerwiec 2023 16:32
Amerykańscy snajperzy szkolili w regionie Wojska Obrony Terytorialne Fot: WOT

Manewry organizowane przez WOT nie są może tak spektakularne jak organizowane na większą skalę, w kujawsko-pomorskim rozwija się jednak współpraca pomiędzy Gwardią Narodową Stanu Illinois a utworzonym w Toruniu Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Kolejnym wspólnym przedsięwzięciem było szkolenie snajperskie.

W czasie tygodniowego kursu snajperskiego, żołnierze zapoznawani są z zasadami skrytego poruszania się w terenie zurbanizowanym, zakładania stanowisk obserwacyjnych w budynkach czy też przygotowania do ich potencjalnej obrony. Zajęcia zakładają także realizację praktycznych strzelań na odległościach od 300 do 1300 metrów między innymi z pojazdu czy też z różnych wymuszonych postaw strzeleckich. Dodatkowo żołnierze ćwiczyli także działanie w sytuacjach awarii broni długiej i posługiwania się bronią krótką.

 

- Wiedzę i umiejętności polskich żołnierzy oceniam 10 na 10. Są oni dumni ze służby w swoim kraju, a dzięki współpracy z nimi mamy możliwość nie tylko przekazania swojej wiedzy, ale także zyskania nowego doświadczenia. Cieszę się, że osobiście mogłem wziąć udział w tym projekcie, a także poznać polskich żołnierzy. – dodał David instruktor z Gwardii Narodowej Stanu Illinois

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica