Jesteś tutaj: Home

Przedsiębiorcy z regionu apelują do polityków o odpowiedzialność w obietnicach wyborczych. To może obciążać przyszłe pokolenia!

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 11 czerwiec 2023 16:27

Jesienią, czyli już za kilka tygodni odbędą się wybory parlamentarne, na wiosnę czekają nas wybory samorządowe, a maraton wyborczy zakończy się w czerwcu wyborami do Parlamentu Europejskiego. Nie tak dawno formacje polityczne licytowały się, która jako pierwsza wprowadzi 800 Plus. Pracodawcy Pomorza i Kujaw publicznie zwrócili się do wszystkich polityków z apelem ,,o zaniechanie spirali obietnic obciążających gospodarkę”.


Pracodawcy Pomorza i Kujaw to największe zrzeszenie przedsiębiorców w województwie kujawsko-pomorskim, w jej szeregach znajdują się podmioty, które wyróżniają się sukcesami gospodarczymi.

 

Jako Pracodawcy Pomorza i Kujaw apelujemy do polityków, aby w okresie przedwyborczym zaniechali spirali obietnic obciążających gospodarkę. Ekonomiczna siła państwa zależy od respektowania fundamentalnej prawdy, że źródłem dobrobytu jest praca. Uważamy, że nieprzemyślane obietnice transferów socjalnych, niemających pokrycia w produkcie krajowym brutto oraz finansowanie wydatków długiem obciążającym kolejne pokolenia jest wbrew interesom Polaków- czytamy w czerwcowym stanowisku - W "licytacji" obietnic wyborczych zbliżamy się do momentu, gdy wydatki z państwowej kasy przestaną być traktowane przez międzynarodowych inwestorów tylko jako przerzucanie pieniędzy z jednego koszyka do innego. Z kolei realizacja większości obietnic wyborczych będzie wymagać zmiany reguł fiskalnych, a to może doprowadzić do zmiany wrażliwości rynków finansowych i kosztów pożyczania. Istnieje także niebezpieczeństwo oszczędności w wydatkach publicznych, wobec licznych populistycznych propozycji, a dodatkowe obciążenia finansowe, które z tytułu obietnic wyborczych zostaną narzucone na firmy, mogą zdecydowanie zaszkodzić wzrostowi gospodarczemu. Polscy przedsiębiorcy skupieni w naszym związku, proszą o rozwagę w zakresie prowadzonych obietnic wyborczych oraz uwzględnienie w nich szeroko pojętego interesu narodowego.