Jesteś tutaj: Home

Pozostałości starej Bydgoszczy na Placu Teatralnym zakopane. Ruszyła budowa czwartego kręgu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 03 czerwiec 2023 15:47

Kilka dni temu przedstawiliśmy informację o wstępnych wynikach prac archeologicznych na Placu Teatralnym, pozostałości fundamentów zostały już w dużej mierze zakopane i rozpoczynają się właściwe prace związane z budową IV kręgu Opery Nova. W pierwszej kolejności zostaną wykonane roboty kanalizacyjne.

Kierujący pracami archeologicznymi Robert Grochowski ocenił pozyskane artefakty jako spektakularny sukces pod względem naukowym, bowiem mają one dużo powiedzieć o dziejach Bydgoszczy. Teraz przed archeologami najbardziej żmudny etap prac, który będzie realizowany już poza Placem Teatralnym. Więcej o efektach prac archeologicznych piszemy: Plac Teatralny krył przed nami ważny fragment historii Bydgoszczy

 

Teraz można wrócić już jednak do prac związanych z samą inwestycją. Poza pracami kanalizacyjnymi wkrótce rozpocznie się przygotowywanie fundamentów, równolegle do budowy IV kręgu opery, będzie budowany także parking ukryty pod płytą Placu Teatralnego. Całość prac ma się zakończyć w ciągu dwóch lat. Inwestycję finansują Województwo Kujawsko-Pomorskie i Miasto Bydgoszcz.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica