Jesteś tutaj: Home

Jak będą pieniądze S-5 pojedziemy w drugiej połowie 2018 roku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 25 wrzesień 2013 10:19

Dyrektor bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Mirosław Jagodziński przedstawił na posiedzeniu Rady Miasta Bydgoszczy harmonogram prac związanych nad budową kujawsko-pomorskich odcinków drogi ekspresowej S-5. Wystąpienie Jagodzińskiego nie uspokoiło jednak bydgoskich samorządowców.

 

Oświadczenie senatora Andrzeja Kobiaka z ubiegłego tygodnia wywołało obawy, że odcinek Bydgoszcz-  Nowe Marzy może nie zostać zbudowany w najbliższych latach.

 

O te wątpliwości dyrektora Mirosława Jagodzińskiego zapytał radny Jacek Bukowski z SLD. W odpowiedzi dyrektor stwierdził jednak, że wszystko zależy od finansowania inwestycji przez władze centralne.

 

Prezydent Rafał Bruski wyraził nadzieje, że negocjacje nad kontraktem terytorialnym sprawią, że te pieniądze znajdą się – Liczę na skuteczność negocjacyjną marszałka województwa – stwierdził prezydent – Wierzę, że obietnice jakie złożył nam osobiście minister Nowak zostaną zrealizowane.

 

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planami jakie zaprezentował Jagodziński, to inwestycje w kujawsko-pomorskim powinny zostać zakończone w 2018 roku.