Jesteś tutaj: Home

Jutro rusza kolejna edycja rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 31 maj 2023 12:26
Jutro rusza kolejna edycja rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski Fot: UMB

1 czerwca wystartuje piąta rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski, trzy razy ten laur przypadł Nowej Soli, przed rokiem triumfowała Biała Podlaska, być może w tym roku uda się Metropolii Bydgoszcz, bowiem Bydgoszcz wraz z sąsiadami przystępuje do tej rywalizacji jako cały obszar metropolitalny. Co jest tutaj istotne – rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski to pomysł bydgoski.

- Cieszę się, że ta nasza akcja tutaj w Bydgoszczy zapoczątkowana, co roku staje się coraz większa – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski - To nie jest przede wszystkim rywalizacja, ale propagowanie zdrowego trybu życiu oraz korzystania z rowerów.


Pomysł zorganizowania tego typu ogólnopolskiej rywalizacji zrodził się w Bydgoszczy, rolę koordynatora przyjął bydgoski ratusz, który zlecił wykonanie aplikacji i pełni nadzór nad rywalizacją. Żeby wziąć w niej udział wystarczy pobrać aplikację ,,Aktywne miasta”, która jest dostępna bezpłatnie na telefony z Androidem i systemem Apple. Aplikacja podczas naszych aktywności będzie zliczać przejechany dystans.

 

W tym roku rywalizacja zapowiada się rekordowa, bowiem przystępują do niego 62 miasta prezydenckie, niektóre razem z obszarem metropolitalnym. Tegoroczną nowością jest rywalizacja też pomiędzy gminami, które nie zaliczają się do miast prezydenckich – takich samorządów przystąpi 90.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica