Jesteś tutaj: Home

Sztuczna inteligencja dobrym pracownikom ułatwi tylko prace

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 25 maj 2023 14:45

Temat sztucznej inteligencji jest coraz powszechniejszy w dyskursie, jedni patrzą na niego z nadziejami, ale nie brakuje też obaw, na przykład o to, czy pozbawi ona wiele osób pracy – Jeżeli jesteś dobrym grafikiem komputerowym, to co może ci się stać? Dostajesz temat, dajesz odpowiednie zapytanie, gdzie SI ci pewną robotę wykona, która jest nudna i nużąca,a ty obrobisz to, dodasz swoją wiedzę, zrozumienie kontekstu biznesowego – mówi o tym zagadnieniu z entuzjazmem dr Witold Jankowski, prezes ICAN Institute.


We wtorek w Młynach Rothera odbyła się organizowana przez ICAN konferencja o tym jak sobie poradzić w biznesie w czasach turbulencji i niepokojów, które obserwowaliśmy za sprawą światowej pandemii COVID-19 i teraz widzimy za sprawą wojny na wschodzie.

 

- Dla świadomych osób może być to wzrost produktywności, a kiedy produktywność rośnie, to spadają koszty, bo koszt na jednostkę którą wytwarzamy spada – mówił doktor Jankowski na konferencji – Zwiększa się szybkość działania, są czasami aktywności gdzie mamy wąskie gardła, są jacyś klienci których moglibyśmy obsługiwać, ale nie mamy mocy przerobowych.

 

Prezes ICAN Institute przestrzegał jednak przed sytuacją, gdy pracownicy są nieufni do danej nowej technologi, to wówczas z jej praktycznym wdrażaniem przedsiębiorca będzie miał problem.

 

Konferencja dla przedsiębiorców z regionu była bezpłatna dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej. W jej organizację merytorycznie włączyła się Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego. Portal Kujawski sprawował patronat medialny.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP