Jesteś tutaj: Home

W Urzędach Wojewódzkich otrzymają podwyżki, ale ich wysokość zależna jest od województwa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 24 maj 2023 16:57

Temat niskich płac w administracji państwowej i samorządowej organizacje związkowe podnoszą od dłuższego czasu, wynika to z wieloletniego mrożenia płac, przy jednoczesnym podnoszeniu co rok płacy minimalnej. Wstępne środki przekazane przez rząd nie są jednak równe dla wszystkich urzędów.

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki na podwyżki płac otrzymał 2 mln zł z puli 80 mln jakie administracja rządowa przekazała dla wszystkich urzędów w Polsce. Interwencje z tego powodu, na prośbę niektórych organizacji związkowych podjął poseł Jan Szopińśki, który skierował do premiera interpelacje w sprawie bardziej sprawiedliwego podziału tych środków. Są bowiem Urzędy Wojewódzkie, do których trafiło chociażby po 8 mln zł na podwyżki.

 

Dlaczego Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy otrzymał zaledwie 2.000.000 zł na podwyżki w ramach zatrzymywania odpływu specjalistów z administracji rządowej, czyli o wiele mniej, niż inne, porównywalne zadaniami i liczbą pracowników,urzędy wojewódzkie? - pyta poseł Jan Szopiński.

 

Kwota 2 mln zł pozwoli podnieść średnio o sto kilkadziesiąt złotych miesięczne płace na etat. Są jednak urzędy, gdzie podwyżki wynoszą nawet około tysiąca złotych na etat.

 

Z NSZZ Solidarność Regionu Bydgoskiego dowiadujemy się, że w tym tygodniu toczą się negocjacje ze stroną rządową, w sprawie bardziej sprawiedliwego rozdziału środków na podwyżki pomiędzy urzędami wojewódzkimi.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica