Jesteś tutaj: Home

Fragment drogi Bydgoszcz – Toruń przejdzie remont

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 09 maj 2023 11:01
Fragment drogi Bydgoszcz – Toruń przejdzie remont Fot: GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dokonała otwarcia w przetargu na remont liczących około 3,8 km odcinków drogi krajowej nr 80 pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem. Celem prac jest przywrócenie parametrów drogi, które uległy degradacji z uwagi na duży ruch pojazdów, co ma poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego. Nie będzie to jednak modernizacja, zatem nadal utrzymany będzie jednopasmowy standard ruchu.

W przetargu złożone zostały trzy oferty od niespełna 13 mln zł do ponad 15,4 mln zł, wszystkie trzy oferty są mniejsze od przewidzianego przez GDDKiA budżetu na to zadanie. Pracom podlegać będą odcinki w okolicach Górska i Przysieka.

 

Prace polegać będą na wymianie istniejących warstw nawierzchni: podbudowy, warstwy wiążącej, ścieralnej i nawierzchni z kostki betonowej na zjazdach, dojściach do przejść dla pieszych, peronach zatok autobusowych oraz ponowne wyprofilowanie poboczy bez korekty niwelety. Remont obejmie również nawierzchnię zatok autobusowych, a także system odwodnienia drogi. Wykonane zostanie nowe oznakowanie poziome – informuje GDDKiA.

 

Prace powinny zacząć się w tym roku i jest szansa, że się przed jego końcem zakończą.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica