Jesteś tutaj: Home

Portal Kujawski się zmienia dla czytelników i odbiorców

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne niedziela, 07 maj 2023 18:45

Od samego początku istnienia Portal Kujawski wyróżniał się tym, że duży nacisk kładliśmy na multimedia i też o tym chcemy dzisiaj napisać, bowiem przez ostatnie tygodnie zmieniło się sporo.

 

24 lutego wyemitowaliśmy relację z podniosłych obchodów pierwszej rocznicy rosyjskiej agresji na Ukrainę, które w Bydgoszczy odbyły się z udziałem wdów po ukraińskich żołnierzach i wolontariuszy pomagających na froncie. Była to nasza pierwsza relacja zrealizowana w technologii 4K:

 

 

Standard 4K dzisiaj nie jest jeszcze aż tak powszechny, jednak coraz więcej użytkowanych urządzeń, w tym telewizorów z niego regularnie korzysta, dlatego wybranymi publikacjami chcemy pozwolić korzystać z niego w pełni. Także na innych urządzeniach materiały zrealizowane w tym standardzie prezentują się znacznie lepiej.

 

Wybrane materiały zrealizowane w 4K:

 

 

 

Chcemy do końca października wdrożyć standard, aby przynajmniej 25% naszych własnych produkcji było realizowanych w 4K.

 

Pod koniec lutego zainaugurowaliśmy też nowy cykl ,,Przegląd zagraniczny”, który emitowany jest regularnie co poniedziałek. Jest to wybranie istotnych, z naszego punktu widzenia wydarzeń zagranicznych, przedstawiane w skrócie. Jest to propozycja dla tych, którzy chcą być na bieżąco z wydarzeniami światowymi, a nie mają za dużo czasu. Do tej pory wyemitowaliśmy 12 odcinków Przeglądu zagranicznego.

 

Wybrane odcinki:

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica