Jesteś tutaj: Home

Prace na Placu Wolności mogą ruszyć nawet lada dzień

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 07 maj 2023 00:51
Prace na Placu Wolności mogą ruszyć nawet lada dzień Wizualizacja

Najprawdopodobniej jeszcze w maju wodociągi rozpoczną budowę zbiorników retencyjnych pod Placem Wolności, zaraz po zakończeniu tej inwestycji rozpocząć ma się rewitalizacja Placu Wolności, według koncepcji opracowanej już jakiś czas temu. Przewiduje się, że od momentu rozpoczęcia prac przez wodociągi, cała rewitalizacja potrwa około 12 miesięcy. Zatem przyszłoroczne obchody 1 i 2 maja, będą musiały się odbyć w innym miejscu.

- Wodociągi w każdej chwili powinny otrzymać dokument, po którym rozpoczną się pracę – informował pod koniec kwietnia zastępca prezydenta Michał Sztybel. MWiK jest gotowy, ma wybranego wykonawce, ale to postępowanie przetargowe zostało objęte kontrolą uprzednią Urzędu Zamówień Publicznych, zaraz po jej zakończeniu prace ruszą.

 

Historyczną tkankę tego miejsca zaburzyło pojawienie się w latach 80-tych kiosków z kwiatami. Kwestia przyszłości kawiarni budziła spore emocje, wypracowano kompromis na mocy którego będą one przysunięte bliżej Galerii BWA, aby odsłonić Plac ulicy Gdańskiej, co będzie powrotem do historycznego pierwowzoru. W planach jest też opracowanie atrakcyjnej iluminacji oświetlającej kościół św. Piotra i Pawła. Znaczącej poprawie ulegnie cała estetyka tego miejsca.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica