Jesteś tutaj: Home

Goszczony nie tak dawno w Bydgoszczy prawicowy komentator obecnie z Białorusi zachwala reżim

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 05 maj 2023 00:29
Goszczony nie tak dawno w Bydgoszczy prawicowy komentator obecnie z Białorusi zachwala reżim Fragment białoruskiej telewizji państwowej

W sierpniu 2019 roku na terenie Bydgoskiego Domu Technika odbyło się spotkanie z publicystą Tomaszem Gryguciem posługującym się pseudonimem ,,Pan nikt”, spotkanie przyciągnęło około 100 osób. Wśród organizatorów tego wydarzenia była powiązana z Grzegorzem Braunem fundacja. W ostatnich dniach Gryguć nadaje jednak z terytorium Białorusi gdzie spotyka się ,,samozwańczo” w imieniu narodu polskiego z funkcjonariuszami reżimu Łukaszenki.

Gryguć z Mińska nadał audycję, w której zachwycał się rzekomo prężnie funkcjonującą gospodarką - Załgany zachód kończy się na naszych oczach – mówi Gryguć.

 

,,Pan nikt” opublikował też nagranie ze spotkania z jakimiś białoruskimi urzędnikami, raczej dość niskiego szczebla, nie ma co prawda tam dźwięku, ale słyszymy jego komentarz w którym wprost twierdzi, że NATO chciało przeprowadzić przed dwoma laty rewolucje na Białorusi i obalić Łukaszenkę (oficjalna narracja propagandowa była taka, że to nie protesty niezadowolonych Białorusinów sfałszowaniem wyborów, ale akcja inspirowana przez zachodnie, w tym w szczególny sposób polskie służby). Zdaniem Grygucia władze na Polską i Ukrainą sprawują Amerykanie. Można założyć, że te tezy głosił również białoruskim urzędnikom.

 

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych publikuje też fragmenty artykułów białoruskich mediów i telewizji państwowej, co pokazuje, iż jego obecność wykorzystywana jest propagandowo przez białoruski reżim.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica