Jesteś tutaj: Home

Loty do Krakowa po raz kolejny w siatce

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 29 kwiecień 2023 09:36
Loty do Krakowa po raz kolejny w siatce Fot: PLB

16 czerwca wystartuje pierwszy samolot PLL LOT z Bydgoszczy do Krakowa w tym sezonie – w ubiegłym roku to połączenie cieszyło się sporym zainteresowaniem, jest to bowiem lot właściwie na drugi koniec kraju, gdzie dotarcie innymi środkami transportu trwa znacznie dłużej.

Rejsy realizowane będą dwa razy w tygodniu. Przylot z Krakowa do Bydgoszczy zaplanowany został w piątki na godzinę 21:50, natomiast wylot z Bydgoszczy do Krakowa na soboty o 6:50. Druga rotacja zaplanowana została w tych samych godzinach – w poniedziałki zaplanowany został przylot na Kujawy i Pomorze, natomiast wylot z Portu Lotniczego Bydgoszcz realizowany będzie we wtorki. Rejsy realizowane powinny być do późnej jesieni.


- To niewątpliwie wyczekiwana przez wiele osób decyzja. Głównym zadaniem Portu Lotniczego Bydgoszcz, jest otwarcie okna na świat dla mieszkańców Kujaw i Pomorza i zwiększanie dostępności komunikacyjnej. Dzięki temu połączeniu, znacznie skróci się czas podróży na południe Polski, która od połowy czerwca potrwa zaledwie godzinę – mówi Edward Hartwich, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica