Jesteś tutaj: Home

Całej S5 jeszcze nie ma, ale już prawie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 19 kwiecień 2023 16:04
Całej S5 jeszcze nie ma, ale już prawie Fot: GDDKiA

Warunki podróży pomiędzy Bydgoszczą i Gdańskiem i Poznaniem wraz z oddaniem kolejnych odcinków drogi ekspresowej S5 znacząco się poprawiły. Wciąż jeszcze nie możemy zakomunikować Państwu, że cały kujawsko-pomorski odcinek został ukończony. Z siedmiu odcinków przebiegających przez województwo oddano już formalnie  6.

 

Pozostaje zatem jeszcze jeden odcinek, a mianowicie Dworzyskowo – Aleksandrowo liczący około 22,4 km, choć jest już prawie prawie skończony. Wykonawca w ostatnim tygodniu prowadził prace wykończeniowe, usuwał stwierdzone usterki oraz prowadził roboty porządkowe po swoich pracach. Czyli faktycznie to już prawie koniec, Za oficjalne oddanie inwestycji przyjmuje się wystawienie przez GDDKiA świadectwa przejęcia – tą datę też będzie można historycznie uznać za koniec realizacji budowy drogi ekspresowej S5 w kujawsko-pomorskim. Nastąpić może to lada tydzień.

 

Jako ostatni z oddanych odcinków, takie świadectwo przejęcia ma odcinek Szubin – Białe Błota, oficjalne przejęty 2 listopada 2022 roku.