Jesteś tutaj: Home

Przez Bydgoszcz przeszedł Marsz Papieski. Jego celem podkreślenie znaczenia dziedzictwa św. Jana Pawła II

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 16 kwiecień 2023 12:14
Przez Bydgoszcz przeszedł Marsz Papieski. Jego celem podkreślenie znaczenia dziedzictwa św. Jana Pawła II Fot i video: Bogusław Białas

W sobotę, pomimo dość deszczowej aury ponad 150 osób przeszło w Marszu Papieskim spod Katedry Bydgoskiej do bazyliki pw. św. Wincentego A'Paulo. ,,Ty nas obudziłeś, my Cię obronimy” - głosił transparent na czele marszu, zorganizowanym z inicjatywy Diakoni Społecznej Światło-Życie.

W trakcie marszu z głośników rozlegały się homilie św. Jana Pawła II, sporadycznie pojawiły się okrzyki ,,Nie ma lepszego od Jana Pawła II”. Uczestnicy reprezentowali dość szeroki wachlarz wiekowy od rodziców z dziećmi w wózkach po seniorów, można powiedzieć zatem, że marsz miał w pewnym sensie charakter rodzinny.

 

 

 

- Jan Paweł II nie musi się bronić, on jest święty. Nie na darmo krzyczeliśmy na Placu św. Piotra, dając o nim świadectwo. To my musimy dzisiaj walczyć o to, by nie zachwiać swojej tożsamości i nie zniszczyć tego dobra, jakie pozostawił nam Ojciec Święty – mówił w bazylice proboszcz Sławomir Bar. W marszu udział wzięli też Ukraińcy i Litwini.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica