Jesteś tutaj: Home

Na Rondzie Jagiellonów pojawią się windy. Przejdzie ono też lifting

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 12 kwiecień 2023 00:32
Na Rondzie Jagiellonów pojawią się windy. Przejdzie ono też lifting Wizualizacja

Dostosowanie Ronda Jagiellonów do potrzeb osób niepełnosprawnych prezydent Rafał Bruski obiecywał już w kampanii wyborczej w 2018 roku. Rondo z przejściem podziemnym powstało w latach 70. wówczas takimi kwestiami jak dostępność dla osób z niepełnosprawnościami projektanci się specjalnie nie przejmowali. Wczoraj na stronach ratusza ukazała się wstępna koncepcja odświeżenia Ronda Jagiellonów, która poddana zostanie jeszcze konsultacjom społecznym.

Na stole leżały dwa warianty – budowy wind, aby osoby z trudnościami w poruszaniu nie musieli korzystać ze schodów lub przeniesienie przejść dla pieszych na górę ronda, co zapewne wiązałoby się z montażem sygnalizacji świetlnej.

 

Zaprezentowana wczoraj koncepcja za punkt wyjściowy zakłada budowę wind. Przejścia podziemne mają przejść estetyczną metamorfozę, zbudowane ma zostać też przejście podziemne na wschodni peron tramwajowy (obecnie wykorzystywany jest on w wyjątkowych sytuacjach). Koncepcja zakłada też budowę infrastruktury rowerowej wzdłuż ronda.

 

 

 

 

 

Konsultacje społeczne, gdzie te koncepcje można będzie dalej przedyskutować rozpoczną się we wtorek 18 kwietnia.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica