Jesteś tutaj: Home

Nadal nie ma prawomocnej decyzji środowiskowej dla odcinka Bydgoszcz – Wyrzysk S-10

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 10 kwiecień 2023 16:44

Konieczność uzyskania prawomocnych decyzji środowiskowych, to główna przyczyna opóźnień dróg ekspresowych w naszym regionie, tak było w przypadku drogi S-5, którą pierwotnie planowano oddać w naszym województwie w 2012 roku, a wciąż czekamy na ostatni odcinek, problemy były też na odcinku Bydgoszcz – Toruń drogi S-10. Prawomocnej decyzji nie mamy wciąż dla odcinka Bydgoszcz – Wyrzysk.

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska decyzję środowiskową dla odcinka Bydgoszcz – Wyrzysk wydała w listopadzie 2022 roku. Do tej decyzji wpłynęło jednak odwołanie, kilka dni temu Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska poinformowała, że ze względu na konieczność uzyskania dodatkowego postępowania wyjaśniającego, nie udało się sprawy rozpatrzyć do końca marca. Nowy termin wyznaczony przez GDOŚ to koniec maja, praktyka pokazuje jednak, że terminy mogą się wielokrotnie zmieniać.

 

Najnowszy harmonogram zakłada ogłoszenie przetargów dopiero w 2025 roku, zatem jest sporo czasu na uprawomocnienie się decyzji środowiskowej.

 

Preferowany wariant, ujęty w decyzji RDOŚ z listopada: