Jesteś tutaj: Home

Według ratusza pytanie o Jana Pawła II wyszło z pracowni IBRIS

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 10 kwiecień 2023 16:28

Na początku roku przedstawiono wynik sondażu pracowni IBRIS, który wykonany został na zlecenie ratusza, wśród wielu pytań znalazło się dotyczące odebrania honorowego obywatelstwa Bydgoszczy św. Janowi Pawłowi II – 60% badanych oceniło pomysł negatywnie, pozytywnie zaś tylko 20%. Radni opozycji chcą się dowiedzieć kto stał za tym pytaniem.

 

Samo pytanie w pewnym sensie było próbą zbadania gruntu dla ewentualnej inicjatywy idącej w tym kierunku. Radny Jarosław Wenderlich pyta kto dokładnie stoi za tym pytaniem? Zastępca prezydenta Michał Sztybel stwierdza, że autorem wszystkich pytań był IBRIS, przy czym pytania musiał zaakceptować też ratusz.

 

Zważywszy na to, że oficjalnie postulatu pozbawienia honorowego obywatelstwa św. Jana Pawła II żadna z sił obecnych w Radzie Miasta Bydgoszczy nie postulowała, a wręcz wszystkie od tego zamiaru się odcinały, zasugerowanie tego pytania może zadziwiać.

 

Badania przeprowadzono w ramach sondażu pt. ,,Jakość życia w Bydgoszczy”. Bydgoszczanie zapłacili za nie przeszło 40 tys. zł.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica