Jesteś tutaj: Home

Wielki Tydzień rozpoczęliśmy od Misteriów Męki Pańskiej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 03 kwiecień 2023 01:06

Niedzielą Palmową w Kościele katolickim rozpoczyna się Wielki Tydzień. Jedną z ciekawszych form przeżywania Niedzieli Palmowej przez katolików są Misteria Męki Pańskiej, będące przedstawieniem wydarzeń pomiędzy Niedzielą Palmową,a ukrzyżowaniem oraz późniejszym z martwych powstaniem Jezusa Chrystusa. Jak mówił w Kruszwicy biskup Radosław Orchowicz, nie chodzi o to, aby tylko oglądać, ale przeżywać jak wielką ofiarę dla zbawienia świata uczynił Chrystus.

 

- Mogliśmy dzięki tej grze aktorskiej doświadczyć jak wielka i nieskończona jest miłość Pana Boga wobec nas – mówił bp. Radosław Orchowicz.

 

Nad Gopłem, w historycznej stolicy Polski Kruszwicy, odbyła się 10. edycja misterium, autorzy scenariusza chcieli pokazać pasję oczami Matki Bożej, która na końcu nazwana zostaje współautorką zbawienia świata. W Maryi widzimy emocje które towarzyszą każdej matce, gdy jej syna dotykają kłopoty.

 

Również w Niedzielę Palmową misterium zaprezentowano w Fordońskiej Dolinie Śmierci, tam obok wydarzeń biblijnych poznać mogliśmy historię Marty, którą dotyka kryzys wiary, która rozważa apostazję, wydarzenia życiowe nakazują jej jednak podjęcie refleksji.

 

Skrót fordońskiego misterium już dzisiaj możecie oglądać na Portalu Kujawskim (pod linkiem: Skrót bydgoskiego misterium ,,W imię Pana”. Nie brakuje nawiązań do św. Jana Pawła II ) , natomiast skrót kruszwickiego misterium zaprezentujemy w poniedziałek o godzinie dwudziestej.

 

Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień.