Jesteś tutaj: Home

Skrót bydgoskiego misterium ,,W imię Pana”. Nie brakuje nawiązań do św. Jana Pawła II

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 02 kwiecień 2023 23:18

W Niedzielę Palmową w Fordońskiej Dolinie Śmierci w dwóch odsłonach prezentowane było Misterium Męki Pańskiej. To już 22. edycja bydgoskiego Misterium, które odbywa się w miejscu niezwykłym, bowiem w Dolinie Śmierci, gdzie w czasie II wojny światowej Niemcy dopuścili się tragicznej zbrodni.

 

Tegoroczne Misterium odbyło się dokładnie w 18 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, tej postaci nie mogło zabraknąć w scenariuszu, która pojawiła się w scenariuszu, nie zabrakło też nawiązać do ostatnich ataków na tę postać – w wątku współczesnym. Misterium to jednak przede wszystkim pokazanie pasji Jezusa Chrystusa, w naszej relacji filmowej dość mocno skupiliśmy się na intrydze jakiej dopuścili się faryzeusze, której finałem była śmierć krzyżowa Chrystusa.

 

 

Wątek współczesny co roku ma próbować odbiorcom przeżywać refleksję w nawiązaniu do problemów życia codziennego. W tym roku mamy historię Marty, która idąc pod prąd ze swoją rodziną, oddala się od wiary, rozważa apostazję, z jej ust pada nawet krytyka papieża Polaka. Jednak życie sprawia, że poddaje się refleksji, która nie jest łatwa. Zachęcamy do obejrzenia materiałiu.

 

Materiał zrealizowany w technologi 4K - jeżeli wysoka rozdzielczość nie wyświetla się automatycznie można ją zwiększych w ustawieniach YouTube.

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP