Jesteś tutaj: Home

Afera z toruńskimi rekolekcjami

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 28 marzec 2023 17:03
Jedna ze scen Jedna ze scen

W poniedziałek rozpoczęły się Toruńskie Spotkania Młodych jako rekolekcje wielkopostne w parafii św. Maksymiliana Kolbe. Forma przekazu sprawiła, że o wydarzeniu mówią media z całego kraju, a nagrania krążą po internecie. W ramach tych rekolekcji zaprezentowano młodzieży przedstawienie w którym mamy chociażby scenę jak półnagiej dziewczynie mężczyzna zakłada na szyję obroże i ciągnie ją przez kościół na smyczy, do tego dochodzi szereg wulgaryzmów. Z uwagi na charakter nagrań, nie widzimy potrzeby ich publikowania.

 

Sprawa bulwersuje nie tylko z uwagi na sceny jakie prezentowano młodzieży, ale może budzić wątpliwości prezentowanie takich rzeczy przed ołtarzem, który służy przede wszystkim oddawaniu czci Bogu. Organizatorzy oraz Diecezja Toruńska przepraszają.

 

Zdajemy sobie sprawę że sceny, do jakich doszło w trakcie wydarzenia, nigdy nie powinny mieć miejsca. Młodzi ludzie spotkali się z obrazami, które na wydarzeniu religijnym z ich udziałem nigdy nie powinny mieć miejsca – informuje w komunikacie rzecznik diecezji toruńskiej – Po zaistniałej sytuacji, w trybie natychmiastowym, podjęliśmy decyzję o zmianie osób prowadzących.

 


 

Sprawa może mieć jednak ciąg dalszy, bowiem skierowane zostały zawiadomienia do prokuratury.