Jesteś tutaj: Home

Biskup Włodarczyk: Niech celebracje Wielkiego Tygodnia pomogą nam dobrze przygotować się na radosne Święta Zmartwychwstania

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 30 marzec 2023 06:37

W niedzielę rozpocznie się Wielki Tydzień, którego zwieńczeniem będzie Triduum Paschalne oraz Wielkanoc. Do wiernych w liście na Wielki Tydzień zwraca się bp. Krzysztof Włodarczyk - potrzebujemy czasu zatrzymania, czasu odnowienia tej najważniejszej dla człowieka relacji – relacji do Stwórcy, do Tego, który „ulepił człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia…” (Rdz 2,7).


List biskupa Włodarczyka, poza zacytowaną wcześniej myślą, nie jest bogaty w rozważania teologiczne, co jest cechą wielu listów pasterskich, zamiast tego ordynariusz Diecezji Bydgoskiej zaprasza do wspólnego spędzenia Wielkiego Tygodnia: Pragnę zaprosić Was do jedności w przeżywaniu tych najważniejszych dla katolików tajemnic wiary. Bądźmy razem za tydzień, w Niedzielę Palmową, o godz. 16:00 i 20:00 w fordońskiej Dolinie Śmierci podczas XXII Misterium Męki Pańskiej pt. „W Imię Pana”. Braci Kapłanów zapraszam w Wielki Czwartek o godz. 10:00 do katedry na Mszę Krzyżma, podczas której wspólnie odnowimy nasze kapłańskie przyrzeczenia. Zapraszam również na pewną nowość – „Ciemną Jutrznię” w katedrze, w Wielki Piątek i Wielką Sobotę, o godz. 8:00. Wszystkich, którzy nie mieli jeszcze sposobności na pojednanie się z Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania zapraszam do Bazyliki Królowej Męczenników w Bydgoszczy-Fordonie na „Noc Konfesjonałów” z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę, w godz. 21:00-8:00, podczas której kapłani będą posługiwać sakramentem spowiedzi świętej. Natomiast Wigilię Paschalną celebrował będę w katedrze o godz. 21:00, która zakończy się procesją rezurekcyjną.

 

List kończy się podsumowaniem: Niech celebracje Wielkiego Tygodnia pomogą nam dobrze przygotować się na radosne Święta Zmartwychwstania naszego Zbawiciela. Na ten czas z serca wszystkim błogosławię:

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica