Jesteś tutaj: Home

Firmy są wstanie taniej zrewitalizować Plac Kościeleckich. To jednak i tak znacznie więcej niż wynosi dotacja.

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 28 marzec 2023 13:10
Firmy są wstanie taniej zrewitalizować Plac Kościeleckich. To jednak i tak znacznie więcej niż wynosi dotacja. Wizualizacja

Około 5 mln zł w ubiegłym roku otrzymała Bydgoszcz z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych na modernizację Placu Kościeleckich. Zakładano, że ta kwota pozwoli zrealizować inwestycje, sytuacja na rynku budowlanym pokazała, że wydać trzeba jednak znacznie więcej, oferty z sierpnia ubiegłego roku przekraczały 14 mln zł. Dzisiaj dowiadujemy się, że możliwa jest realizacja tej inwestycji jednak poniżej 10 mln zł, to jednak wciąż prawie dwa razy więcej.

 

W sierpniu ratusz unieważnił przetarg z uwagi na zbyt wysokie oferty, przetarg ponowiono a z jego otwarciem czekano do końca lutego wówczas najtańsza oferta nieznacznie przekraczała 13,2 mln zł. Miasto Bydgoszcz podjęło z zainteresowanymi trzema firmami rozmowy, w rezultacie 28 marca ponownie przedstawiły one oferty, najtańsza nieznacznie przekracza 9,2 mln zł.

 

Patrząc od sierpnia mamy dość znaczny spadek z 14,2 mln zł do 9,2 mln zł. Żeby wybrać wykonawcę, to Bydgoszcz mając rządową dotację, musiałaby dołożyć ponad 4 mln zł z budżetu miasta. Tę decyzję będą musieli podjąć samorządowcy, w tym radni, bowiem wymagałoby to przesunięć w budżecie.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica