Jesteś tutaj: Home

Hodowanie zwierząt na ubój to zbrodnia. Okolicznościowy happening

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 21 marzec 2023 16:15

20 marca przypadał Międzynarodowy Dzień Bez Mięsa, tego dnia na płycie Starego Rynku w Bydgoszczy aktywiści Vivy zorganizowali happening, w ramach którego na części płyty rynku ubrani w stroje techników kryminalistyki znaczyli teren jako miejsce zbrodni.

- Pokazujemy jak to wygląda naszymi ludźmi, czyli ludzi którzy mięsa nie jedzą – to jest dla nas zbrodnia. Zbrodnia taka sama, jak każda inna – wyjaśniała Agata Karczewska, aktywistka Vivy.

 

Inicjatywa spotkała się z zainteresowaniem przechodniów, wiele osób przyznawało im racje, byli tacy co zgadzali się z potrzebą ograniczania spożycia mięsa, ale póki co nadal je spożywają. Pojawiły się też osoby sceptyczne wskazujące, że bez jedzenia mięsa nie widzą możliwości pracy fizycznej.

 


 

- Wszyscy tutaj zebrani jesteśmy na diecie roślinnej, jak widać jesteśmy wszyscy zdrowi – podkreślała Karczewska - Jest dużo artykułów i książek, które udowadniają, że dieta roślinna jest zdrowa i jest wystarczająca do przeżycia. My jako ludzie nie mamy układu stworzonego do jedzenia mięsa.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP