Jesteś tutaj: Home

Za jakiś rok podróż pociągiem z Bydgoszczy do Grudziądza będzie nieco krótsza. Póki co podróżni muszą się liczyć z utrudnieniami

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 13 marzec 2023 16:22

Most przez Wisłę w Grudziądzu składa się z 11 przęseł i liczy prawie 1,1 km długości, jego częścią jest linia kolejowa (nr 208). PKP PLK rozpoczyna inwestycje warte 40 mln zł, ma się zwiększyć prędkość pociągów, ale najprawdopodobniej przynajmniej do grudnia nie przejedzie po moście żaden pociąg.

Remont ma z jednej strony być naprawą konstrukcji mostu, która z uwagi na wieloletnią eksploatację ulega degradacji, ale też poprawić parametry. Obecnie stan infrastruktury pozwala poruszać się pociągom z prędkością maksymalną 50 km/h, jak informuje nas rzecznik PKP PLK po remoncie będzie to 80 km/h. Remont ma też poprawić ogólną estetykę mostu.

 

Do grudnia będą jednak utrudnienia

Z uwagi na prowadzone pracę od niedzieli 12 marca (w ramach korekty rozkładów jazdy) po moście przestają jeździć pociągi. Pociągi Arrivy relacji Bydgoszcz – Laskowice Pomorskie – Grudziądz dojeżdżają do Dragacza, stąd pasażerowie w cenie biletu mogą kontynuować podróż do Grudziądza podstawionym przez spółkę autobusem zastępczym. Z dworca w Grudziądzu można podróżować dalej podróż do Brodnicy.

 

Pociąg PKP Intercity TLK Flisak z Katowic do Gdyni pojedzie natomiast trasą omijającą Grudziądz przez Iławę.

 

Bez zmian będą jeździć natomiast pociągi z Torunia do Grudziądza przez Chełmże linią kolejową nr 207, która w całości biegnie po wschodnim brzegu Wisły, zatem nie ma potrzeby przejeżdżania przez Wisłę.

 

PKP PLK przewiduje, że te utrudnienia potrwają do grudnia.