Jesteś tutaj: Home

Otwarto ostatni bydgoski Park&Ride przy Grudziądzkiej. Poradnik dla kierowców, aby się nie pogubić

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 07 marzec 2023 19:01

Od poniedziałku 6 marca kierowcy mają do dyspozycji dodatkową przestrzeń parkingową w obiekcie wielopoziomowym przy ulicy Grudziądzkiej. Na pierwszy rzut oka funkcjonująca od przeszło pół roku podstrefa C płatnego parkowania oraz Park&Ride wyglądają tak samo, ale w praktyce są spore różnice w zasadach. Dlatego przygotowaliśmy dla kierowców nasz poradnik, aby nie wpadli w pułapkę.

Podstrefa C znajduje się bardziej na południe, bliżej wzgórza, tam wjeżdżamy bez szlabanu. Opłaty za parkowanie w obu częściach są takie same: pierwsza godzina 3,80 zł, druga 4,50 zł, trzecia 5,40 zł, a następnie 3,80 zł, z tą różnicą, że na podstrefie C opłaty są pobierane w dni powszednie do godziny 17, w weekendy i w święta można tutaj parkować bezpłatnie. Raz dziennie można też zaparkować pojazd do 30 minut bezpłatnie (warunkiem jest pobranie bezpłatnego biletu z parkomatu). Mankamentem jest to, że płacić trzeba monetami, póki co płatności bezgotówkowych podstrefa C nie obsługuje, jest zapowiedź, że się to kiedyś zmieni.

 

Wjazd na Park&Ride odbywa się przez szlaban (na wjeździe system szczytuje nasze tablice rejestracyjne), tutaj kartą już zapłacimy. Dodatkowo w czasie parkowania możemy bezpłatnie podróżować komunikacją miejską, choć wydać się może mało prawdopodobne, że ktoś przyjedzie do centrum na drogi parking, aby przesiąść się na autobus, w to w teorii jest to możliwe. Na Park&Ride opłaty obowiązują cały czas, także po 17 i w dni wolne od pracy. Ponadto pomiędzy godziną 1:59 i 2:01 w nocy ma miejsce przerwa techniczna, wówczas znajdowanie się naszego pojazdu na parkingu oznaczać będzie dopłatę 100 zł.

 

Trochę to pokręcone, ale tak ustalili miejscy radni.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: