Jesteś tutaj: Home

W tym roku zakończą się inwestycje drogowe GDDKiA na Kujawach

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne czwartek, 02 marzec 2023 13:20
Kruszwica Kruszwica Fot: GDDKiA

Nie tylko budowa dróg ekspresowych S5 (na ukończeniu) oraz S10, a także przygotowania do budowy obwodnic w ramach rządowego programu, to zadania którymi zajmuje się bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W niedawno rozpoczętym roku planowane jest zakończenie ważnych dróg na Kujawach, czyli w południowo-zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego.

Najwięcej uwagi na Kujawach GDDKiA poświęca obecnie projektom dotyczącym drogi krajowej nr 62 pomiędzy Strzelnem i Kruszwicą. Ten kilkunasto kilometrowy ciąg podzielony jest na dwa zadania. Pierwsze to rozbudowa drogi krajowej nr 62 pomiędzy Strzelnem i Kobylnikami warty prawie 50 mln zł. Wykonawca tego 10 km odcinka poszerzy jezdnie do 7 metrów przekoru, dojdzie do korekty łuków, a także nieco zostanie zmieniony jej przebieg, przez co miejscowości Stodólno i Sławsk Wielki zyskają obwodnice. Roboty ziemne wykonawca szacuje, że wykonano już w 80%, natomiast nawierzchniowe w 20%. Inwestycja ma się zakończyć w IV kwartale bieżącego roku.

 

Kolejna część tego zadania to przebudowa drogi krajowej nr 62 w przebiegu przez Kruszwicę, jako uzupełnienie zbudowanego niedawno nowego mostu nad Notecią - Inwestycja ma na celu rozbudowę i przebudowę drogi krajowej nr 62 przebiegającej przez miasto, a w efekcie poprawę bezpieczeństwa i komfortu uczestników ruchu. Zadanie obejmuje budowę dwóch nowych rond, przebudowę chodników, budowę ciągów pieszo-rowerowych, przebudowę zatok autobusowych, nowe odwodnienie i oświetlenie drogi. Powstanie też kładka przy ul. Tadeusza Kościuszki. Prace w terenie rozpoczną się w połowie marca po wprowadzeniu czasowej zmiany organizacji ruchu na ul. T. Kościuszki i przyległych – informuje GDDKiA. Inwestycja warta jest 28 mln zł i również ma się zakończyć w IV kwartale roku.

 

Trzecia realizowana w tej części województwa to rozbudowa drogi krajowej nr 15 w Kwiecieszewie, w powiecie mogileńskim. Zadanie zakłada przebudowę około 500 metrowego odcinka drogi, wraz z przebudową skryżowania z drogą powiatową. To zadanie warte jest 5,3 mln zł, zakończyć ma się w połowie roku.