Jesteś tutaj: Home

Chciała reprezentować Bydgoszcz w kujawsko-pomorskim. Byłej wicemarszałek przeszkadza to, że Bydgoszcz chce mieć wydział lekarski

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 28 luty 2023 09:16

W piątek podczas wizyty w Bydgoszczy ministra odpowiedzialnego za szkolnictwo wyższe Przemysława Czarnka dowiedzieliśmy się, że Politechnika Bydgoska podejmie starania o utworzenia wydziału lekarskiego. Minister Czarnek obiecał wsparcie resortu dla tego działania. Nie są to jednak ambicje tylko uczelni, bowiem właściwie wszystkie siły polityczne ponad podziałami politycznymi popierają te starania.

,,Na politechnice bydgoskiej (pisownia oryginalna z małej litery) będą kształcić lekarzy. Min. Czarnek nie widzi w tym nic dziwnego” - wyraziła zdziwienie była wicemarszałek Sejmu RP Wanda Nowicka, która w 2019 roku kandydowała z kujawsko-pomorskiego do Parlamentu Europejskiego jako kandydatka Wiosny Roberta Biedronia. Mieszkańcy województwa jej do Parlamentu Europejskiego jednak nie wybrali.

 

,,W Akademii Medycznej (tym razem dużą literą) powinni kształcić inżynierów i architektów. Czarnek kasę da” - drwiła Nowicka.

 

 

W niedzielę Wanda Nowicka swój komentarz jednak usunęła. W internecie jednak nic nie ginie.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP