Jesteś tutaj: Home

W zadumie, z gośćmi z Ukrainy, wspominamy ukraińskich bohaterów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 24 luty 2023 21:01

Rok temu spontanicznie Ukraińcy i Polacy zebrali się na płycie Starego Rynku w Bydgoszczy, aby wyrazić solidarność z Ukraińcami walczącymi z rosyjską agresją. Rok po tym zdarzeniu Ukraińcy i Polacy ponownie spotkali się, tym razem w Młynach Rothera, na rocznicowym spotkaniu zadumy. Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego odegrania hymnów państwowych.

 

 

Poprzez poezję i muzykę wyrażano pojawiające się dzisiaj emocje, a z racji tego, że sytuacja jest poważna, spotkanie miało charakter podniosły. Obecni byli goście z Ukrainy – wdowy po żołnierzach poległych na froncie oraz ukraińscy wolontariusze wspomagający żołnierzy na froncie. Piątkowy wieczór był dedykowany głównie poległym, wiele twarzy młodych ludzi, którzy zginęli bohatersko prezentowane było w sąsiedniej sali na wystawie.

 

- Wszyscy, którzy oddali życie zasługują na zwycięstwo Ukrainy – podsumował zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel.

 


Wideo relacja - do obejrzenia której zapraszamy, aby wrzuć się w klimat wydarzenia, jest naszym pierwszym materiałem zrealizowanym pilotażowo w technologi 4K


 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: