Jesteś tutaj: Home

Wybrano firmę, która zaprojektuje nową linie tramwajową. Koszt projektu wyższy niż przewidziano

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 23 luty 2023 00:43
Ulica Solskiego Ulica Solskiego Fot: ZDMiKP

Firrma Progreg z Krakowa opracuje dokumentacje projektową dla budowy linii tramwajowej wzdłuż ulicy Solskiego wraz z budową pętli na Bielickiej. To będzie pierwszy etap w budowie linii tramwajowej na Błonie oraz stworzenia kręgu, gdzie tory pobiegną Szubińską na Plac Poznański do Ronda Grunwaldzkiego. Prace budowlane władze Bydgoszczy planują zrealizować do 2030 roku w ramach nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej.

 

Przetarg dotyczył opracowania dokumentacji projektowej oraz pełnienia nadzoru autorskiego nad inwestycja, w praktyce zatem po opracowaniu tej dokumentacji będzie można zrealizować prace budowlane. W ramach jednego przetargu oferenci mogli składać też oferty na opracowanie dokumentacji dla przebudowy pętli tramwajowej w Myślęcinku.

 

Na oba zadania Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej przewidział niecałe 1,9 mln zł budżetu, Do każdego podzadań wpłynęło po 5 ofert. ZDMiKP wybrał jako najkorzystniejszą ofertę firmy Progreg z Krakowa, która za wykonanie obu zadań zaoferowała ponad 3,1 mln zł. ZDMiKP pomimo przekroczenia planowanego wstępnie budżetu, zdecydował się za zgodą ratusza zwiększyć finansowanie.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: