Jesteś tutaj: Home

Wiele firm chce opracować dokumentację dla poszerzenia autostrady A1, przyszłej drogi S10

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 19 luty 2023 17:40
Wiele firm chce opracować dokumentację dla poszerzenia autostrady A1, przyszłej drogi S10 Fot: GDDKiA

Na odcinku Toruń – Włocławek droga ekspresowa S10 będzie biegła w tym samym przebiegu co istniejąca już autostrada A1. Będzie to tzw. wspólny odcinek. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przewiduje, że może przełożyć się to na większe natężenie ruchu (w 2050 roku może być to nawet 64 tys. pojazdów na dobę), dlatego na tym odcinku przygotowywana jest modernizacja autostrady o jeden dodatkowy pas w każdym kierunku ruchu (w łącznym przekroju będzie to 6 pasów).

Na początku stycznia bydgoski oddział GDDKiA ogłosił kolejny przetarg, po tym jak pierwszy nie przyniósł rozstrzygnięcia, na opracowanie dokumentacji niezbędnej do uzyskania decyzji środowiskowej. Uzyskanie tej decyzji jest kluczowe, bowiem po tym etapie można już zlecać prace budowlane.

 

Otwarcie ofert w tym przetargu miało miejsce w lutym – wpłynęło aż 9 ofert, które opiewają na kwoty od niecałych 3 mln zł do prawie 6,4 mln zł. Najtańszą ofertę złożyła firma Voessing Polska.

 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na to zadanie przewidziała budżet na poziomie 2,4 mln zł. Teraz GDDKiA przeanalizuje złożone oferty i być może zapadnie decyzja o nieznacznym zwiększeniu budżetu, aby móc wybrać którąś z ofert.