Jesteś tutaj: Home

Ostatni odcinek drogi S-5 czeka jeszcze na oficjalne otwarcie. W ostatnim czasie problemy stwarzała pogoda

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 12 luty 2023 18:33

Do oficjalnego otwarcia, czyli odbioru inwestycji przez zamawiającego na odcinku Dworzyskowo – Aleksandrowo/Bydgoszcz-Północ pozostało niewiele – na koniec roku 2022 zaawansowanie rzeczowe na tym odcinku przekroczyło 93% wykonania. O ile podróż tym odcinkiem dzisiaj nie jest specjalnym utrudnieniem, to jego oficjalne otwarcie będzie miało ogromny wymiar symboliczny. Nastąpić to może natomiast lada tydzień.

Droga ekspresowa S-5 według pierwotnych planów miała być gotowa w 2012 roku na turniej piłkarski Euro2012 w Polsce i w Ukrainie. W praktyce poczekaliśmy prawie 11 lat dłużej, bo cała inwestycja zakończy się w 2023 roku. Budowę tej drogi ekspresowej w województwie kujawsko-pomorskim podzielono na 6 odcinków, z czego 5 już oficjalnie oddano. Zostaje zatem ostatni odcinek, o którym mowa w tekście – czyli Dworzyskowo-Aleksandrowo.

 

Wykonawca w raportach na przełomie stycznia i lutego wskazywał na problemy jakie wywołały opady śniegu oraz ujemne temperatury. Obecnie trwają głównie i tak roboty wykończeniowe, zatem zbliżamy się już wyraziście do momentu oddania tego odcinka oficjalnie. Będzie to jednocześnie oficjalne zakończenie budowy całej drogi w kujawsko-pomorskim.

 

Oczywiście za kilka lat planowana jest budowa dalszego przebiegu S-5, od węzła z autostradą A1 w Nowych Marzach do Ostródy i Olsztyna.