Jesteś tutaj: Home

Podmiot zależny od PKN Orlen sporo zarobi na wydruku ratuszowych mediów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 09 luty 2023 07:26

 Polska Press, koncern medialny należący całkowicie do PKN Orlen na wydruku papierowych wydań ,,Bydgoszcz Informuje” zarobi w 2023 roku przynajmniej 153 tys. zł. To dla Polska Press na pewno ważne zamówienie, które pozwoli utrzymać stabilną sytuację spółki w trudnym dla prasy drukowanej czasie. Polska Press w przetargu wygrała ceną z Agorą, wydawcą Gazety Wyborczej.

 

W Bydgoszczy Polska Press obecna jest przede wszystkim jako Express Bydgoski i Gazeta Pomorska. Na Osowej Górze funkcjonuje też kluczowa dla tego koncernu drukarnia. Zamówienie podstawowe zakłada dostarczenie w 2023 roku 24 wydań po 12 stron w nakładzie 35 tys. sztuk oraz 2 wydań po 4 strony w tym samym nakładzie. W 2022 roku nakład ,,Bydgoszcz Informuje” wynosił 30 tys., jest to zatem chyba jedyny w kujawsko-pomorskim periodyk, który w czasie kryzysu druku zwiększa nakłady, pozostałe wydawnictwa raczej od druku odchodzą. Ograniczanie nakładów z kolei nie jest korzystne dla drukarni, zatem możliwość realizacji tego zamówienia dla Polska Press jest korzystna. Dosłownie kilka dni temu Polska Press przyznała o planach zamknięcia kolejnej drukarni.

 

Zamówienie ratusz może rozszerzyć o poszerzony nakład, w ramach opcji Polska Press może łącznie zarobić ponad 210,6 tys. zł.

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP