Jesteś tutaj: Home

Zawieszenie Portalu Kujawskiego będzie symboliczne, ale zmiany głębsze

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne piątek, 27 styczeń 2023 21:37

Zgodnie z komunikatem z 10 stycznia w środę 1 lutego zostanie zawieszony Portal Kujawski, nie pojawią się nowe artykuły. Po rozmowie z wieloma środowiskami będzie to zawieszenie symboliczne – 3 dniowe (do 4 lutego), dla pokazania jak poważnego dewastowania rynku medialnego jesteśmy świadkami w Bydgoszczy. Później Portal Kujawski powróci, ale....

Chcemy, aby marka Portalu Kujawskiego dalej istniała, a nasi czytelnicy mieli dostęp do rzetelnych informacji, nie mniej jednak wycofujemy się całkowicie z bydgoskiego rynku, nie mniej jednak myślę, że również nasi stali czytelnicy z Bydgoszczy znajdą ciekawe informacje, bo przecież nie samym regionem człowiek żyje. Portal Kujawski czeka proces przekształceń, chcemy skupić się na ciekawych tematach nie tylko z regionu. Bydgoszcz pewnie nie raz się w naszych publikacjach pojawi, ale na pewno nie będą to publikacje codzienne jak było to do tej pory. Jednym z celów takiej zmiany jest powiększenie grona odbiorców.

 

Nie będziemy więcej relacjonować obrad Rady Miasta, co czyniliśmy bez przerwy od ponad 10 lat, relacjonując jako jedyni wielogodzinne obrady do samego końca. Nie będzie też relacji z ważnych dla miasta uroczystości. Bydgoski rynek medialny został zdewastowany przez polityków, którzy w demokratycznym systemie powinni być kontrolowani przez media, obecnie to politycy chcą kształtować media i sami siebie kontrolować, co nie jest atrakcyjnym gruntem pod względem biznesowym.

 

Chcemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, z którymi przez lata współpracowaliśmy. Dziękujemy, że byliście z nami.