Jesteś tutaj: Home

Środowisko sportowe z całej Polski zyska na budowie bydgoskiej hali

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 21 styczeń 2023 18:24
Środowisko sportowe z całej Polski zyska na budowie bydgoskiej hali Wizualizacja

Przed tygodniem Ministerstwo Sportu zdecydowało o wsparciu kwotą 35 mln zł budowy nowej hali lekkoatletycznej, drugie 35 mln zł będzie musiała dołożyć Bydgoszcz i Województwo Kujawsko-Pomorskie. Na konferencji prasowej w Urzędzie Wojewódzkim przedstawiciele środowiska sportowego podkreślali jak to będzie ważna inwestycja.

Temat budowy hali wywołany został kilka lat temu po sukcesach polskich lekkoatletów – w 2018 roku w Birmingham na halowych lekkoatletycznych mistrzostwach świata Polacy zajęli 3 miejsce, najwyższe z krajów europejskich. Do tego sukcesu przyczynili się w dużej mierze lekkoatleci z Bydgoszczy, wówczas podniesiono problem, że nie mają oni najlepszych warunków do trenowania. Budowę hali zaproponował prezydent Bydgoszczy - Odpowiadamy pozytywnie na wniosek Miasta Bydgoszczy, warto abyśmy pamiętali, że to nie jest inicjatywa sama z siebie ministerstwa, ale odpowiedź na złożony wniosek – mówi minister Łukasz Schreiber, który podczas konferencji prasowej chciał wskazać jak to jest ważna dla polskiego sportu inwestycja - Często w mediach, szerzej przestrzeni publicznej dominuje takie stwierdzenie, takie spojrzenie, jakoby ta hala miała służyć satysfakcji kilku osób i nie wiadomo po co jest.

 

W konferencji ze Schreieber wzięli udział bydgoscy działacze sportowcy, sami zawodnicy głos zabrali poprzez nagrania, bowiem obecnie przebywają na zgrupowaniach w różnych częściach Polski - Wielu sportowców nie może być z nam, bo muszą ćwiczyć na obozach poza Bydgoszczą, bo u nas takich warunków nie ma – wyjaśniał Schreiber.

 

Bydgoska hala ma służyć nie tylko lekkoatletom, ale też być ważną w Polsce infrastrukturą na potrzeby strzelectwa sportowego - Chcemy podziękować za tą inicjatywę i liczymy na dokończenie jej realizacji, bo ten obiekt jest bardzo potrzebny – mówił Rafał Łukaszyk, który reprezentuje sekcje strzelecką Zawiszy - Mamy tylko tak jeden obiekt w Polsce i ten drugi obiekt musi powstać, bo on się nam już zapycha. Nie mamy możliwości całorocznego treningu konkurencji olimpijskich, a program wszystkich zawodów się tak zmienił w ciągu roku, że zaczynamy w styczniu cykl zawodów Pucharu Świata.


Łukaszyk wprost wskazywał, że jest to inwestycja potrzebna dla całej sportowej Polski - Jest to potrzebna inicjatywa dla całej Bydgoszczy, ale też dla całej Polski.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: