Jesteś tutaj: Home

Sprawa uderzenia posłanki przez policjanta umorzona

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 16 styczeń 2023 12:34

Na początku 2021 roku podczas manifestacji zwolenników aborcji eugenicznej interweniowała policja, próbując uniemożliwić protestującym wejście na Rondo Jagiellonów. Policjanci utrzymywali, że z uwagi na obostrzenia epidemiczne tego typu zgromadzenia nie mogą się odbyć. Interweniować próbowała wówczas posłanka Iwona Kozłowska, którą jak nagrała nasza kamera, popycha policjant, posłanka twierdzi, że została uderzona też w twarz. Prawie dwa lata trwało wyjaśnianie tej sprawy.

 

Na naszym nagraniu widać jak w kierunku radiowozu, gdzie policjanci przetrzymywali zatrzymanego mężczyznę (za odpalenie racy) próbuje podejść posłanka Iwona Kozłowska, ma ona wyciągniętą legitymację poselską oraz głośno powtarza ,,interwencja poselska”. W pewnym momencie podchodzi do niej policjant i ją popycha. Nagranie można obejrzeć poniżej:

 

 

Sprawa zbulwersowała polityków Koalicji Obywatelskiej, doszło bowiem do naruszenia nietykalności cielesnej posłanki. Wyjaśnianiem zajścia zajęła się prokuratura, zadanie zbadania sprawy zlecono gdańskiej prokuraturze. Ostatecznie sprawa zakończyła się jednak umorzeniem, zatem nie będą wyciągnięte wobec nikogo konsekwencje.

 

O sprawie wiecie dzięki niezależnym mediom

Nagrany przez pod koniec stycznia materiał trafił do wielu ogólnopolskich mediów, był wiele razy wyświetlany na antenie telewizji TVN24. Gdyby nie było naszego nagrania, zapewne ta sprawa nie miałaby takiego rozgłosu. Trzeba to podkreślić w momencie, gdy bydgoski ratusz brnie w kierunku polityki, która ograniczy funkcjonowanie niezależnych mediów w Bydgoszczy.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: