Jesteś tutaj: Home

Po naszej publikacji radni zaczęli pytać wójta o jego studia MBA

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 15 styczeń 2023 00:09

W poniedziałek pisaliśmy o tym, że w październiku wójt Białych Błot do rady nadzorczej Zakładu Wodociągów i Usług powołał burmistrza Żnina, z kolei burmistrz Żnina do swojej spółki WIK powołał do rady nadzorczej wójta Białych Błot. Dla obu samorządowców zasiadanie w radach nadzorczych to dodatkowa okazja do zarobku. Dzień później na sesji Rady Gminy radni pytali wójta Dariusza Fundatora o studia MBA.

W radzie nadzorczej nie może zasiadać każdy, samo wykształcenie wyższe nie wystarczy, trzeba bowiem spełnić też dodatkowy warunek np. posiadać tytuł doktora, zdać specjalny egzamin dla rad nadzorczych lub mieć ukończone dodatkowo studia MBA, które zaliczają się do dość drogich.

 

Radna Magdalena Sznajder na wtorkowe sesji zapytała wójta Dariusza Fundatora, czy ten sfinansował sobie studia na koszt gminy. Wójt Fundator potwierdził wskazując,że samorządowcy mogą dedykować sobie fundusz na szkolenia. Radna próbowała dociec ile to kosztowało, wójt ogólnikowo wspomniał, że kilkanaście tysięcy.


Jeszcze dalej poszedł radny Łukasz Wyszomirski, który nawiązał do rad nadzorczych - Dzisiaj wygląda to tak, że w radzie nadzorczej ZWiUK zasiada burmistrz Żnina, której radę nadzorczą powołuje wójt, a tam z kolei w radzie nadzorczej zasiada wójt gminy Białe Błota, którego powołuje burmistrz Żnina – mówił radny na sesji - Mam wątpliwości, że taka się powiązań na pewno służy transparentności w naszym ZWiUK

 

Radny wprost zapytał wójta, czy możliwość dorobienia w radzie nadzorczej zmotywowała wójta do uzyskania dyplomu MBA - Zaczynam się zastanawiać po co pan te studia zrobił, bo jeżeli zrobił pan to dla naszej gminy to nie jest to wymagane i konieczne, bo jeżeli po to, aby zasiadać WIK-u (od redakcji w Żninie).


Jak przyznał radny Wyszomirski, do zadania tego pytania przekonała go nasza publikacja - Może tego tematu bym dzisiaj nie przedstawiał, ale pojawił się materiał w Portalu Kujawskim, gdzie jest wyraźnie napisane, że ,,burmistrz Żnina dorabia w Białych Błotach, a wójt Białych Błot w Żninie”.

 

Wójt Dariusz Fundator w odpowiedzi bronił swojej decyzji o powołaniu do rady nadzorczej burmistrza Żnina - Powołanie pana Roberta Luchowskiego przede wszystkim wynikało z jego merytorycznych i jego zawodowych doświadczeń.


Wójt podkreślił, że burmistrz Luchowski ma na swoim koncie dużą inwestycje wodno-kanalizacyjną o wartości 30 mln zł - Za rządów pana burmistrza w Jaroszewie została rozbudowana oczyszczalnia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: