Jesteś tutaj: Home

Ważny komunikat: Zawieszamy działalność Portalu Kujawskiego od lutego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne wtorek, 10 styczeń 2023 18:48

Od 1 lutego na www.portalkujawski.pl nie będą ukazywać się nowe publikacje, z uwagi jednak na sporą bazę kilkunastu tysięcy publikacji, które opisują lokalną historię w ostatniej dekadzie, strona będzie dalej funkcjonować. Powyższe kroki wynikają z trudnej sytuacji na rynku mediów lokalnych, która wymaga zmiany priorytetów biznesowych.

 

Kilka dni temu w publikacji pt. ,,W Bydgoszczy nie ma już klimatu dla niezależnych mediów (komentarz) „ wskazane zostały trudności, pojawiła się również informacja, że będzie wymagało to ograniczenia formuły aktywności Portalu Kujawskiego. Rozważane było kilka rozwiązań, w pierwszej kolejności były to koncepcje ograniczenia liczby publikacji, w rezultacie jednak uznano, że byłoby to rozwiązanie najgorsze z możliwych. Polaryzacja polityczna jaka weszła na lokalny rynek medialny w Bydgoszczy, gdzie toczy się walka pomiędzy dwoma obozami politycznymi, stała się pretekstem do łamania kolejnych zasad i przekraczania granic, Portal Kujawski nie zamierza w tym brać udziału, stąd też należy uznać, że realizowana przez ostatnie 10 lat misja się wyczerpała.

 

Zwracam się jedocześnie do polityków z prośbą o nie komentowanie, aby te decyzje nie były wykorzystywane w sporze politycznym.

 

Łukasz Religa