Jesteś tutaj: Home

Japończycy chcą stworzyć pod Bydgoszczą spore centrum logistyczne

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 10 styczeń 2023 00:38
Japończycy chcą stworzyć pod Bydgoszczą spore centrum logistyczne Fot: Panattoni

Nissin Logistics to japońska korporacja logistyczna o zasięgu światowym, która pierwszy swój oddział w Europie, otworzyła 1984 roku w Londynie. Nissin kontynuując swoją ekspansję rozbudowuje swoje centrum logistyczne w Lisim Ogonie – na razie Nissin wydzierżawił od Pannatoni 42 tys. metrów kwadratowych magazynu, ale docelowo Japończycy chcą dojść do 110 tys. metrów kwadratowych, co będzie już sporym zwiększeniem przestrzeni magazynowej na obszarze Węzła Logistycznego Bydgoszcz.

- Z firmą Nissin współpracujemy już od ponad trzech lat. Nasza pierwsza umowa najmu dotyczyła Panattoni Park Bydgoszcz II, jednak ze względu na rozwój skali operacji logistycznych klient zdecydował się na relokację do większej przestrzeni w ramach Panattoni Park Bydgoszcz IV. W nowej lokalizacji będzie miał do dyspozycji halę, która jest wydzielona z parku i posiada oddzielny wjazd. Dla Nissin dodatkowym atutem naszej nowej inwestycji było umiejscowienie w zachodniej części miasta – mówi Andrzej Spiesz, Development Director w Panattoni.

 

W Panattoni Park Bydgoszcz IV kilka miesięcy temu zainaugurowało swoją działalność centrum dystrybucyjne Aldi. To miejsce ma ogromny potencjał głównie za sprawą oddania do użytku drogi ekspresowej S5. Magazyny zarządzane przez Panattoni mieszczą się bowiem przy zjeździe z drogi ekspresowej.

 

Nissin prowadzić będzie operacje dla klientów z branży opakowań spożywczych oraz elektroniki, a wynajęta powierzchnia pozwoli na obsługę nawet 50 000 palet miesięcznie. –Od dłuższego czasu obsługujemy klientów którzy są wiodącymi producentami w Bydgoszczy. Odpowiadając na ich potrzeby logistyczne, wychodzimy z inicjatywą oferując rozwiązania logistyczne, które pozwalają się rozwijać zarówno naszym klientom, jak i nam samym – mówi Sebastian Muziński, General Manager i Członek Zarządu Nissin Logistics Polska i dodaje: -Chcemy dalej rozwijać się w regionie. W obecnej chwili prowadzimy rozmowy zarówno z obecnymi jak i potencjalnymi klientami, dotyczące zwiększenia skali prowadzonych operacji w Bydgoszczy. Naszym celem jest ekspansja.

 

Pannattoni zarządza w Bydgoszczy i na obszarze ściśle przylegającym przestrzenią ponad 250 tys. metrów kwadratowych, w budowie jest obecnie kolejne ponad 230 tys.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: