Jesteś tutaj: Home

Żebyśmy i rządzący w 2023 roku pamiętali o tym co najważniejsze

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne sobota, 31 grudzień 2022 16:50

Za kilka godzin pożegnamy stary rok i przywitamy nowy 2023, dlatego dzisiaj wszyscy sobie życzymy, aby był to lepszy rok. Gdy kończył się rok 2020 i 2021 życząc sobie lepszego kolejnego, często mieliśmy na języku, aby był to już rok bez pandemii COVID-19. W pewnym sensie się to ziściło, bo co prawda wciąż mamy zagrożenie pandemiczne, ale powszechne mutacje wirusa nie są już tak groźne. Trudno jednak powiedzieć, że rok 2022 okazał się lepszy, zapewne w grudniu ubiegłego roku nikt nawet nie zakładał, że w Europie, tuż przy naszej granicy będzie toczyć się wojna.

Dlatego dzisiaj życzenia jakie składamy naszym czytelnikom to, aby rok 2023 przyniósł powrót do spokojnych czasów, takich które pamiętaliśmy przed 2020 rokiem, będących zaprzeczeniem ,,ciekawych czasów” z chińskiego przysłowia. Żeby to się ziściło wojna w Ukrainie powinna jak najszybciej dobiec końca.

 

Żeby rok faktycznie był lepszy musimy też nauczyć się szukać kompromisu dla dobra wspólnego. Do dzisiaj z wielką frustracją wspominam marcowe obrady Rady Miasta, gdzie był ostatni moment, aby przedłużyć bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla uchodźców z Ukrainy (nie przedłużenie tego, w sytuacji ograniczonej informacji wprowadziło wielu Ukraińców w błąd). Główna oś sporu szła o to, kto ma za to zapłacić, czy mieszkańcy Bydgoszczy, czy budżet państwa, bowiem opieka nad obcokrajowcami to zadanie rządu. Co istotne zarówno prezydent i wojewoda wykazywali wolę porozumienia, tylko nikomu nie zależało, aby ten temat dograć. Tego samego dnia radni natomiast skupiali się na kłóceniu między sobą o to, czy Rada Miasta może negatywnie ocenić jednego z radnych, za to, że ten obraża na Facebook-u pewne grupy społeczne. Pokazało to totalne oderwanie od rzeczywistości klasy politycznej, która nie potrafiła zająć się poważnym tematem, za to dużo energii włożyła w rzecz błahą, jednocześnie idiotyczną, bo jaka mądrość płynie z tego, że dla kogoś bycie politykiem polega na obrażaniu innych?

 

Życzmy sobie zatem, aby w roku 2023 dominowały postawy konstruktywne, które dążyć będą do rozwiązywania problemów.