Jesteś tutaj: Home

Bydgoszcz szuka wykonawcy dla budowy kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego nad Kanałem Bydgoskim

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 30 grudzień 2022 06:47
Polana na której powstanie kompleks Polana na której powstanie kompleks Fot: dokumentacja przetargowa

Pszczółkowa Wieża ze zjeżdżalnią, to jeden z planowanych elementów małego kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego, który ma powstać nad Kanałem Bydgoskim, który planowany jest na polanie pomiędzy torami kolejowymi (wysokość Unileveru) a Kanałem Bydgoskim, przy Bulwarze Sebastiana Malinowskiego. Potrzebę realizacji ten inwestycji wskazali mieszkańcy w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim, ratusz ogłaszając przetarg przystąpił do działania. Będzie to kolejny element po rewitalizacji przestrzeni na wysokości ulicy Mińskiej, na którą w ubiegłym tygodniu podpisano już umowę z wykonawcą.

Obecnie polana w tym miejscu nie jest zagospodarowana, planowany kompleks według dokumentów planistycznych ma liczyć 148 metrów kwadratowych. Tematycznie ma nawiązywać do pszczół, stąd też nazwa Pszczółkowej Wieży, będzie też huśtawka wzorowana na gnieździe pszczół, interaktywna trampolina emitująca nagrania dźwiękowe w przypadku korzystanie z niej oraz mniejsze elementy placów zabaw jak m.in. huśtawki i piaskownica oraz figurki pszczół. Kompleks będzie zatem dedykowany głównie dla dzieci.

 

Dla dorosłych przewidziano instalacje ławeczek oraz leżaków. Dla uzyskania efektu ekologicznego utworzony zostanie też hotel dla owadów.

 

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to potencjalnych wykonawców tej inwestycji poznamy już w połowie przyszłego tygodnia. Kluczowa dla dalszej realizacji inwestycji będzie cena, wiele przetargów w Bydgoszczy jest unieważnianych z powodu zbyt wysokich ofert, co prawda stara się je powtarzać, ale przesuwa to już właściwą inwestycję w czasie.

 

Wizualizacje planowanych elementów: