Jesteś tutaj: Home

Od niedzieli będziemy w Bydgoszczy pojawi się nowy przewoźnik

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 26 grudzień 2022 09:34

W sobotę 31 grudnia po raz ostatni zobaczymy na 11 bydgoskich liniach autobusowych pojazdy należące do prywatnej firmy Irex-Trans. Od niedzieli 1 stycznia zastąpi ją inny prywatny przewoźnik, z izraelskim kapitałem Mobilis. Czy taka zmiana ma znaczenie dla pasażerów? I tak i nie.

Chodzi dokładnie o linie nr: 51, 53, 55, 56, 58, 62, 67, 69, 73, 76 i 85, które Mobilis, firma która wygrała przetarg, będzie obsługiwał do końca 2031 roku. Z punktu widzenia pasażera teoretycznie nie ma znaczenia jaka firma wykonuje przewozy, skoro działa ona na zlecenie ZDMiKP, to biletowo nic się nie zmieni, Również wygląd autobusów (ich malowanie) narzucone jest przewoźnikowi z góry – dalej będą zatem pasażerów wozić autobusy biało-czerwono-niebieskie (barwy Bydgoszczy).

 

Rzeczą, którą będą mogli zauważyć pasażerowie będzie jednak zupełnie nowy tabor (co wymuszał przetarg), Mobilis chwali się, że zakupił 49 nowych Mercedesów. Będzie można zatem dostrzec jak wysłużony tabor kończącego pracę przewoźnika, zastąpi zupełnie nowy.

 

Pierwsze tygodnie stycznia pokażą nam natomiast jaki będzie poziom jakości usług nowego przewoźnika. Wobec Irexu od czasu do czasu były narzekania na brudne autobusy, czy Mobilis pod tym względem będzie lepszy? Czas pokaże.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: