Jesteś tutaj: Home

Egzaminy na prawo jazdy za kilka tygodni podrożeją

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 20 grudzień 2022 05:54

Od 1 stycznia w życie wchodzą nowe przepisy, które umożliwiają sejmikom województw podnoszenie stawek egzaminów na prawo jazdy, które nie były rewaloryzowane od wielu lat. Nowe przepisy zakładają, że jeżeli ośrodki egzaminacyjne przynoszą straty, to pokryć musi je budżet województwa.

Temat podniósł w poniedziałek na sesji Sejmiku Województwa radny Waldemar Pawlak wyrażając ubolewanie, że na tej sesji taki projekt się nie pojawił. W okresie letnim byliśmy świadkami protestu egzaminatorów, co sprawiło, że cześć egzaminów nie odbyła się w planowanym terminie.

 

- Chcemy wprowadzić zmiany jak najszybciej - zadeklarował marszałek Piotr Całbecki. Jak tłumaczył nowa ustawa jest przedmiotem analiz konwentu województw, marszałkowie chcą bowiem uzgodnić wspólnie, aby nie było sytuacji, że w jednym województwie ceny egzaminów są wyższe, a w innych niższe.

 

Zgodnie z ustawą cena maksymalna egzaminu teoretycznego i praktycznego nie będzie mogła przekroczyć 250 zł.

 

W województwie kujawsko-pomorskim działają trzy Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego - w Bydgoszczy, w Toruniu i we Włocławku oraz ich oddziały zamiejscowe w Grudziądzu i w Inowrocławiu.