Jesteś tutaj: Home

Do kujawsko-pomorskiego trafiło 40 tys. ton węgla. Wojewoda zapowiada, że na święta każdy zainteresowany go kupi

Napisał  Opublikowano w Regionalne wtorek, 13 grudzień 2022 00:13

W województwie kujawsko-pomorskim węgiel dostarczono do 127 samorządów na 144 – poinformował na konferencji prasowej w Toruniu wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, któremu towarzyszył odpowiedzialny za proces dystrybucji węgla wiceminister Karol Rabenda Jest to węgiel głównie sprowadzony z Kolumbii.

- Ten proces dystrybucji tutaj przebiega bardzo sprawnie, województwo kujawsko-pomorskie jest województwem, gdzie te umowy podpisano w komplecie jako w jednym z pierwszych – wyjaśnia wiceminister Karol Rabenda z Ministerstwa Aktywów Państwowych - Jeżeli chodzi o dostawy i ustalanie harmonogramów poszło do bardzo sprawnie, za co dziękuję samorządom.


Więcej szczegółów dotyczących województwa kujawsko-pomorskiego przedstawił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, odpowiednie porozumienia zawarły 143 samorządy na 144 w naszym województwie, formalności dogadywane są jeszcze w Żninie. Do 127 samorządów trafiło już łącznie 40 tys. ton węgla.

 

Zgodnie z rozporządzeniem każdy mieszkaniec, któremu przysługuje dodatek węglowy otrzymać może w dwóch transzach łącznie 3 tony węgla, przy czym cena maksymalna w dystrybucji samorządowej nie może przekroczyć 2 tys. zł za tonę.

 

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz zapowiada, że do świąt każdy zainteresowany powinien otrzymać węgiel - Aby do świąt to zapotrzebowanie skierowane od mieszkańców mogło być zrealizowane – mówi wojewoda - Na te 40 tys. ton węgla, które trafiło do kujawsko-pomorskiego – nie ma problemów z jakością węgla ,samorządowcy nie zgłosili żadnej reklamacji do spółek węglowych.

 

Wojewoda wspomniał, że w przestrzeni medialnej pojawiła się tylko jedna skarga na jakość tego węgla, od mieszkającego w gminie Jeziora Wielkie posła PSL-u. - Ten węgiel, który jest dostarczany do samorządów to jest węgiel, który był u nas od dziesiątek lat z Kolumbii, czyli byliśmy do niego przyzwyczajeni – zaznacza Bogdanowicz.