Jesteś tutaj: Home

Rumuńskie miasto Krajowy kolejnym, którego mieszkańcy podróżują tramwajami PESA

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 04 grudzień 2022 17:34
Transport tramwaju Transport tramwaju Fot: PESA

1 grudnia do Krajowych dotarł pierwszy tramwaj PESA Swing – w lipcu 2021 roku to rumuńskie miasto zamówiło w bydgoskiej PESA 17 tramwajów. Jest to jednocześnie 20 wyprodukowany przez bydgoską PESA tramwaj, który trafił do Rumunii – wcześniej zamówienia realizowano dla historycznej stolicy Jessy oraz dla Kluż.

Produkowane dla Krajowy Twisty to tramwaje nowej generacji, których koncepcja jest bazą dla nowej rodziny pojazdów o roboczej nazwie tram.eu. Modułowość ich konstrukcji umożliwia, w zależności od oczekiwań klienta, zarówno dedykowaną zabudowę wnętrza, ja​k i dobór nowoczesnych systemów uwzględniających lokalne warunki techniczne i potrzeby przewoźnika. Twisty dla Krajowa mają długość 27m, 58 miejsc siedzących, przestrzeń dla niepełnosprawnych, klimatyzację, wi-fi i nowoczesne systemy diagnostyczne.

 

Tramwaje, które będą trafiać do Krajowy są testowane w Olsztynie, z uwagi na dość podobną infrastrukturę tramwajową.

 

- Twisty to ekologiczne, nowoczesne, tramwaje które zapewnią mieszkańcom Krajowy i turystom komfortową podróż. Dziękuję również PESA za design tych tramwajów, uwzględniający zaproponowaną przez nas estetykę i kolorystykę nawiązującą do barw naszego miasta – mówiła 1 grudnia, podczas uroczystego przyjęcia pierwszego tramwaju Lia Olguta Vasilescu, burmistrz Krajowych. Dzień 1 grudnia był wyjątkowy, bowiem to Narodowe Święto Rumuni.

 

Do tej pory po europejskich miastach jeździ ponad 800 tramwajów wyprodukowanych przez PESA.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP