Jesteś tutaj: Home

Zarząd Portu Lotniczego Bydgoszcz się rozrasta

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 01 grudzień 2022 11:24
Zarząd Portu Lotniczego Bydgoszcz się rozrasta Fot: PLB

28 października Rada Nadzorcza Portu Lotniczego Bydgoszcz powołała do zarządu Monikę Mejsner-Hermelin. Jest to o tyle istotna informacja, że przez ostatnie lata zarząd portu był jednoosobowy. W zarządzie zasiada też prezes Edward Hartwich.

 

Monika Mejsner-Hermelin jak informuje na swojej stronie internetowej Port Lotniczy Bydgoszcz jest wieloletnim pracownikiem z ponad 13-letnim stażem na lotnisku oraz z doświadczeniem w branży lotniczej. Od lipca portem kieruje Edward Hartwich, który poprzednio był w Radzie Nadzorczej, jednocześnie jest też dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy. Łączy zatem dwie wymagające funkcję, co niekoniecznie budzi w Bydgoszczy entuzjazm.

 

Powołanie nowego członka zarządu, z dużym doświadczeniem w Porcie Lotniczym Bydgoszcz może sugerować, że prezes nie jest jednoosobowo łączyć tych funkcji, ale też to powinno zadać pytanie – czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby powierzenie kierowania lotniskiem osobie merytorycznej z PLB, zamiast dawania kolejnej funkcji politykowi, bowiem Hartwich przez lata działał w polityce?

 

Na październikowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki obiecał, że będzie konkurs na funkcję prezesa lotniska. Nie powiedział jednak kiedy, a zgodnie z jego uchwałami Hartwich może nim kierować nawet przez kolejne 3 lata.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: