Jesteś tutaj: Home

Kolejne wsparcie przekazuje województwo dla Ukrainy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 29 listopad 2022 14:17

W poniedziałek Sejmik Województwa zdecydował o przekazaniu czterem regionom na Ukrainie łącznie 300 tys. zł – wsparcie to ma pozwolić na zaopatrzenie Ukraińców w agregaty prądotwórcze, śpiwory oraz przenośne kuchenki gazowe. Jest to odpowiedź na ostatnie działania Rosji, która oparła swoje działania na niszczeniu infrastruktury cywilnej, przez co powstają ogromne problemy z dostępnością prądu.

Pomoc trafi do obwodów partnerskich kujawsko-pomorskiego, czyli: chmielnickiego i żytomierskiego, a także do znajdujących się na linii frontu obwodów donieckiego i dniepropietrowskiego.

 

Jest to kolejna pomoc przyznana przez Sejmik Województwa, w październiku radni zdecydowali o wsparciu kwotą 65 tys. zł gminy Izmail nieopodal Odessy. Izmail jest miastem partnerskim Włocławka. Sejmik jeszcze wcześniej założył, że na pomoc Ukrainie kujawsko-pomorskie łącznie przeznaczy 0,5 mln zł.

 

Swoją pomoc organizują też miasta, Bydgoszcz prowadzi działania na rzecz miast Krzemieńczuka i Czerkas, które są miastami partnerskimi. Nie leżą one na linii frontu, natomiast borykają się z ogromną liczbą uchodźców, którzy dostali z miejsc gdzie toczone są walki.